Home / Kryesoret / Vanhoutte: Jepni Gruevskit një biçikletë

Vanhoutte: Jepni Gruevskit një biçikletë

Eksperti Peter Vanhoutte, me vet stilin e tij të njohur e ka komentuar debatin në Kuvend rreth privilegjeve të kryeministrit, pasi ai largohet nga funksioni, e cila në përputhje me qëllimin e shumicës në pushtet duhet t’i garantojnë sigurim prej gjashtë njerëzve nga Ministria e Brendshme dhe vetëm sa aq vite ai ishte në detyrë.

Vanhoutte shkruan:

‘Privilegjet e ish-kryeministrit?
Jepni kryemnistrit një biçiklet. Në fund të mandatit: i lirë dhe pa ndotje’.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *