Home / Kryesoret / Vazhdon seanca për rastin e kumanovës, do të dëshmojnë pesë persona

Vazhdon seanca për rastin e kumanovës, do të dëshmojnë pesë persona

Procesi gjyqësor për rastin e Kumanovës vazhdon sot në Gjykatën penale në Shkup. Sot pritet të dëshmojnë 5 kumanovarë, dëshmitarë me kërkesë të Prokurorisë Publike.

Në seancën dy ditë më parë ka dëshmuar eprori i stacionit policor në Pelincë, një polic dhe dy banorë të lagjes.

Nga fillimi I gjykimit në shkurt deri tani janë marrë në pyetje dhjetë dëshmitarë të propozuar nga Prokuroria, ndërsa pjesa më e madhe kanë qenë banorë lokal të Lagjes së Trimave dhe fqinjë të një pjesë të të akuzuarve.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *