Home / Lajme / Rajon / Vdes një vajzë 1-vjeçare, nga mjekimi i pakujdesshëm

Vdes një vajzë 1-vjeçare, nga mjekimi i pakujdesshëm

Prokuroria e Elbasanit ka vënë nën hetim tre mjekë në Spitalin e Pediatrisë në Elbasan, pas vdekjes së një vajze 1 vjeçare.

E.L, 57 vjeç, F.B, 51 vjeç dhe D. B, 26 vjeçe, banueseë në këtë qytet janë vënë nën hetim prej mrëmjes të së hënës, pasi foshnja me inicialet A.T ishte shtruar në spital me vështirësi në frymarrje dhe është trajtuar me diagnozën e bronkiolit.

Por 12 orë pak vdekjes ekspertët mjeko-ligjorë dolnë në përfundimin se vdekja e saj ishte shkaktuar nga gëlltitja e një thelpi arre.
Babai i vajzës, i shokuar nga ngjarja ka denoncuar bluzat e bardha.

Engjëll Toci ka akuzuar mjekët për moskryerjen e mjekimit të duhur dhe neglizhencë.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *