Home / Sport / Verratti mungon me Italinë

Verratti mungon me Italinë

Agjenti i Marco Verrattit të PSG–së ka thënë se lojtari i tij do të jetë i gatshëm për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve dhe për ndeshjet e Italisë në EURO 2016.

Ish mesfushori i Pescaras, mungoi dje ku PSG fitoi si mysafirë i Chelseat.

Agjenti i tij Donato Di Camplika ka treguar situatën e lojtarit të tij më lëndimin.

“Ai është duke vuajtur nga një lëndim normal. Kemi vendosur së bashku me mjekët francez që ai të mos rrezikohet në fushë”.

“Ai do të jetë i gatshëm për EURO 2016, por i duhet të refuzojë thirrjen e ardhshme të Contes”.

“Ai do të jetë i gatshëm për ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve”, ka thënë agjenti i Verrattit.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *