Home / Kryesoret / Veseli: Nderime atyre që përkrahën çlirimin e Kosovës

Veseli: Nderime atyre që përkrahën çlirimin e Kosovës

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka kujtuar 17-vjetorin e ditës, kur aleanca e NATO nisi bombardimet ndaj ushtrisë serbe në Kosovë.

Postimi i plotë në Facebook:

Momentet më të lavdishme në historinë njerëzore, janë ato kur kauza e një populli për të qenë i lirë bëhet kauzë e të gjithë njerëzimit.

24 marsi i vitit 1999, është një moment i tillë.

Nderim të përhershëm të gjitha grave e burrave të Aleancës Veri-atlantike dhe qeverive demokratike gjithandej botës që përkrahën çlirimin e Kosovës.

Gjithashtu lexo

Qytetarët çdo ditë e më shumë revoltohen me pamjen trishtuese të Tetovës{VIDEO}

Qytetarët çdo ditë e më shumë revoltohen me pamjen trishtuese të Tetovë ,ku dhe të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *