Home / Lajme / Botë / Viktimat e Brukselit, shtetas të 40 shteteve të ndryshme

Viktimat e Brukselit, shtetas të 40 shteteve të ndryshme

Viktimat e sulmeve të djeshme teroriste në Bruksel janë shtetas të 40 shteteve të ndryshme , deklaroi ministri belg i punëve të brendshme, Didie Rejnders.

“Deri tani kemi të dhëna për viktimat dhe të lënduarit nga 40 shtete të ndryshme. Kemi vensosur me gjithë ambasadat, por edhe përkundër kësaj shumë vështirë do të jetë identifikimi i viktimave, veçanërisht nga shpërthimi në metro”ka thënë Rejnders.

Përgjegjësinë për sulmet e djeshme teroriste në Bruksel e mori ISIS.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *