Home / Kryesoret / Zaev: Nesër të gjithë në protesta para Qeverisë dhe Kuvendit
Opposition Social Democrat leader Zoran Zaev delivers a speech in front of a video screen during an anti-government demonstration in Skopje, Macedonia, May 17, 2015. Tens of thousands of protesters took to the streets of Macedonia's capital on Sunday, waving Macedonian and Albanian flags in a dramatic display of ethnic unity against a government on the ropes after months of damaging wire-tap revelations. REUTERS/Ognen Teofilovski

Zaev: Nesër të gjithë në protesta para Qeverisë dhe Kuvendit

LSDM ka njoftuar se i bashkëngjitet protestës përpara Gjykatës Kushtetuese e cila është paralajmëruar nga disa shoqata qytetare.

Nga partia e Zaevit vlerësojnë se është e turpshme vendimi i instalimeve partiake në Gjykatën Themelore, të cilin vendim ata e cilësojnë si tentim që të amnistojnë veprat kriminale të bëra në zgjedhjet dhe gjatë procesit të zgjedhjeve.

“Maqedonia nuk duhet të hesht. Të mos lejojmë që të rrënohen themelet e drejtësisë dhe shtetit. Të mos lejojmë hapësirë për falje të kriminelëve. Bëj thirrje për mbrojtje të Kushtetutës, të drejtësisë dhe vërtetës”, ka deklaruar lideri i LSDM-së, Zoran Zaev.

Gjithashtu lexo

Kujt i pengon xhamia në Kodrën e Diellit dorëzohet padi penale ndaj ndërtuesit të xhamisë

Pronarët e vilave në Kodrën e Diellit deri në Prokurorinë Themelore Publike në Tetovë, kanë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *