Home / Lajme / Maqedoni / Zaev: Nesër të gjithë në protesta para Qeverisë dhe Kuvendit

Zaev: Nesër të gjithë në protesta para Qeverisë dhe Kuvendit

LSDM ka njoftuar se i bashkëngjitet protestës përpara Gjykatës Kushtetuese e cila është paralajmëruar nga disa shoqata qytetare.

Nga partia e Zaevit vlerësojnë se është e turpshme vendimi i instalimeve partiake në Gjykatën Themelore, të cilin vendim ata e cilësojnë si tentim që të amnistojnë veprat kriminale të bëra në zgjedhjet dhe gjatë procesit të zgjedhjeve.

“Maqedonia nuk duhet të hesht. Të mos lejojmë që të rrënohen themelet e drejtësisë dhe shtetit. Të mos lejojmë hapësirë për falje të kriminelëve. Bëj thirrje për mbrojtje të Kushtetutës, të drejtësisë dhe vërtetës”, ka deklaruar lideri i LSDM-së, Zoran Zaev.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *