Home / Kryesoret / Zaev para kumanovarëve: Në çdo tre muaj do t`ju kthehen 15 % nga TVSH-ja

Zaev para kumanovarëve: Në çdo tre muaj do t`ju kthehen 15 % nga TVSH-ja

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev mbrëmë ishte në një tribunë në Kumanovë, ku kumanovarëve i premtoi se në çdo tre muaj do t`i kthehet TVSH-ja, transmeton TetovaSot.

Sipas liderit të LSDM-së, gjithsejtë 65 % nga programi partiak janë politika ekonomike të cilat do të orientohen në drejtimin e forcimit të buxhetit të secilës familje.

“Secili qytetar në çdo tre muaj do të ketë mundësi që ta kthej 15 % nga TVSH-ja, përmes kartelës konsumatore”, deklaroi Zaev dhe shtoi se shteti do të investoje nga 20 deri në 50 milion euro për përforcimin e kapaciteteve vendore dhe hapjen e kapaciteteve të reja prodhuese.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *