Home / Lajme / Maqedoni / Zaev: Vlen të përshëndetet vendimi i matur i bashkëqytetarëve shqiptar që të tërhiqen nga protestat

Zaev: Vlen të përshëndetet vendimi i matur i bashkëqytetarëve shqiptar që të tërhiqen nga protestat

Lideri i opozitës maqedonase, Zoran Zaev, iu gëzua vendimit për ndërprerjen e protestave nga ana e shqiptarëve për vendosjen e Kryqit në Butel të Shkupit, transmeton zhurnal.mk

Sipas Zaev, është për t`u përshëndetur arsyeja se pse këto protesta janë ndaluar nga ana e shqiptarëve, dhe se në këtë mënyrë është bërë një veprim i matur.

“Vlen të përshëndetet vendimi i matur i bashkëqytetarëve shqiptar që të tërhiqen nga protestat, veçmas për t’u përshëndetur është arsyeja – festa fetare e ortodoksëve.

Respekt për qetësinë e gjithë përfaqësuesve të MPB-së dhe ministrit Oliver Spasovski”, shkroi lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në profilin e tij në Facebook, transmeton zhurnal.mk

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *