Home / Lajme / Maqedoni / Ziadin Sela : Ja se si largohet kryqi nga Buteli

Ziadin Sela : Ja se si largohet kryqi nga Buteli

Lideri i LR-PDSh-së Ziadin Sela në një status në facebok ka treguar se si mund të largohet kryqi nga Buteli.
Facebook statusi i plote:

Ka nje forme me te thjeshte se protesta qe paralajmeron BDI per te ndal partizimin dhe keqperdorimin sic thone ata(BDI) te simboleve fetare.
1. Ali Ahmeti i ben nje telefonate Menduh Thacit.
2. Te dy keto bashke e therrasin Zoran Zaevin.
3. Shkojne ne parlament bashke me deputetet e tyre dhe bejne shumice te re parlamentare
4. Zgjedhin qeveri te re pa VMRO brenda.
5. Gjykatat marrin fryme me lirshem.
6. Pero Latinovski e shume te tjere si ky, marrin padi penale per keqperdorim detyre.
7. Bie vendimi i keshillit te Butelit per shkak se eshte antikushtetues.
8. Kryqi nuk behet.

Kjo eshte forma, te tjerat jane dyftyresi dhe hipokrizi e BDI-se.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *