Home / Sport / Zidane flet pas kalimit në çerekfinale

Zidane flet pas kalimit në çerekfinale

Zinedine Zidane është i lumtur me kualifikimin.

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka thënë se është i lumtur me kualifikimin në çerekfinale, por e pranoi se ishte ndeshje e vështirë.

Reali mposhti Romën edhe në ndeshjen e kthimit 2”0, por italianët kishin disa raste të mira shënimi.

“Ishte një ndeshje e vështirë. Ne kemi arritur objektivin tonë duke kaluar tutje pa pranuar gol. Tashmë duhet të mendojmë për ndeshjen e radhës”, tha Zidane pas ndeshjes.

Zidane po ashtu lavdëroi edhe James Rodriguez, Casemiro dhe Lucas Vasquez, për të cilët tha se japin maksimumin në çdo ndeshje.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *