Home / Lajme / Botë / Zjarr në stacionin Kings Cross në Londër

Zjarr në stacionin Kings Cross në Londër

Stacioni Kings Cross në Lodër është mbyllur dhe evakuuar për shkak të një emergjence. Raportet e para sugjerojnë se evakuimi është bërë për shkak të një zjarri dhe nuk ka të bëjë me terrorizëm.

Megjithatë, udhëtarët tani janë alarmuar pas sulmeve terroriste në Bruksel, transmeton Express.

Një dëshmitar okular, i cili ndodhej në vendin e ngjarjes në kohën e alarmit, për Express.co.uk u shpreh: “Pas ditës së djeshme, kjo ishte vërtetë e tmerrshme.

“Kurrë më parë nuk kam parë njerëz duke vrapuar në atë mënyrë në drejtim të dyerve” ka thënë ai.

Incidenti është raportuar të ketë ndodhur në linjën ‘Victoria’.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *