Home / Kryesoret / 99 mijë euro dhe 47 pako ari i kapen një politikani nga Maqedonia në Serbi

99 mijë euro dhe 47 pako ari i kapen një politikani nga Maqedonia në Serbi

Zyrtarët doganor në hyrje të Serbisë, gjatë kontrollit doganor ndaj një nënshtetasi të Maqedonisë i cili ka vozitur veturën e tipit “Folksvagen Pasat” me tagra maqedonase, kanë gjetur të fshehur një sasi të madhe parash dhe arit.

Sipas informacioneve fillestare bëhet fjalë për 99.000 euro dhe 47 pako ari e cila ende nuk është matur./TetovaSot/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *