Home / Lajme / Maqedoni / A do t’i arrestojë Agim Nuhiu huliganët maqedonas që sulmuan Shpend Ahmetin?

A do t’i arrestojë Agim Nuhiu huliganët maqedonas që sulmuan Shpend Ahmetin?

Dje huliganët maqedonas sulmuan kryesinë e KF.Shkendijës ku ishte edhe kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti. Deri më tani zv/ministri i punëve të brendshme Agim Nuhiu nuk është pronocnuar për rastin që huliganët ofenduan shqiptarët dhe rrahën edhe një kryetar shqiptarë të Kosovës.

A do t’i arrestojë ata që shqelmuan shqiptarët ku shiheshin edhe me fytyra të zbuluara huliganët apo do të bëhet sikur nuk i ka parë ato skena zv/ministri Nuhiu.

Ndryshe sot kanë reaguar edhe analsitet politik për këto ngjarje të cilët shqiptarët vazhdojnë të rrihen edhe nga huliganët ndërsa ministrat vazhdojnë të sillen sikur nuk ka ndodhur asgjë.

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *