Home / Kryesoret / Abolimi i Ivanovit shpëton Gruevskin nga rasti “TNT”

Abolimi i Ivanovit shpëton Gruevskin nga rasti “TNT”

“Të gjithë personat që janë përfshirë nga abolimi, janë të aboluar edhe për këtë rast. Po flasim për funksionar të cilët u përmendën.
Kështu në lidhje me ata, nuk është sjellë vendimi për nisjen e hetimit për shkak pengesave juridike për sjelljen e urdhrit të tillë.
Të gjitha masat që do të të merren për këtë rast do të njoftoheni në ditët në vazhdim ka thënë prokurorja Lençe Ristoska, duke u përgjigjur pyetjeve nëse për ish kryeministrin Nikolla Gruevski dhe Mile Janakievski do të kërkojnë paraburgim ose shqiptimin masave tjera.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *