Home / Kryesoret / Ademi: Gruevski me Zaevin komunikojnë vetëm nëpërmjet Ali Ahmetit!

Ademi: Gruevski me Zaevin komunikojnë vetëm nëpërmjet Ali Ahmetit!

Deputeti i BDI-së Xhevat Ademi, në një emision debativ ka deklaruar se Ali Ahmeti tanimë disa javë është në komunikim konstant edhe me Nikolla Gruevskin, edhe me Zoran Zaevin, pasi palët maqedonase në përmasa paranoike nuk po komunikojnë ndërmjet veti, dhe se ata komunikojnë ndërmjet veti vetëm nëpërmjet Ali Ahmetit, – shkruan Fakte.

“Shpresa e fundit që të shpëtojë procesi është tek Ali Ahmeti, pasi faktori ndërkombëtar dal ngadalë po distancohet. Prandaj Ahmeti pë bën takime të përditshme me Zaevin dhe Gruevskin. Zgjidhja është tek zgjedhjet më 5 qërshor”, – ka deklaruar Xhevat Ademi.

Gjithashtu lexo

Specialja mbetet me një prokuror më pak!? (Video)

Prokuroria Speciale mund të mbetet edhe me një prokuror më pak. Sipas burimeve jo zyrtare, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *