Home / Kryesoret / Arrestohet gazetari kontravers Zoran Bozhinovski

Arrestohet gazetari kontravers Zoran Bozhinovski

Policia serbe në orët e hershme të mëngjesit ka arrestuar gazetarin kontravers, Zoran Bozhinovski.

Ai është arrestuar në Novi Sad dhe do të del në Gjykatë. Pritet që këto ditë ai të ekstradohet në Maqedoni.Ai dyshohet se ka publikuar audio-xhirimet e ish zv.Krzeministrit Musa Xhaferi, shkruan Zhurnal.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *