Home / Lajme / Maqedoni / Bejli: Protestat e qeta janë e drejtë fundamentale, dhuna dhe vandalizmi jo

Bejli: Protestat e qeta janë e drejtë fundamentale, dhuna dhe vandalizmi jo

Ambasadori amerikan, Xhes Bejli, sot pas takimit me presidentin Gjorgje Ivanov, përsëri e gjykoi vendimin për pengimin e proceseve gjyqësore kundër politikanëve dhe ftoi që të iket nga dhuna, transmeton TetovaSot.

“Falja masive është e barabartë me mos dënimin dhe pengimin e burimeve të besueshme dhe rrugës euro-atlantike. Protestat e qeta janë e drejtë fundamentale. Dhuna dhe vandalizmi jo”, shkroi në Twitter, Bejli.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *