Home / Kryesoret / BESA e mbeshtet iniciativën e Selës

BESA e mbeshtet iniciativën e Selës

Lëvizja BESA ka bërë të ditur se do të përkrahë iniciativën për protestat e së premtes, të cilat organizohen nga LR-PDSH.

“Ashtu siç e kemi thënë në kumtesat tona të deritanishme, ne parimisht e mbështesim secilin aktivitet që shkon në drejtim të rrënimit të këtij rexhimi. Ne tashmë i kemi mbështetur protestat e sektorit civil, që organizohen çdo ditë në Shkup dhe do t’i mbështesim edhe të gjitha aksionet e tjera që e pengojnë mbajtjen e zgjedhjeve në kushte diktature më 5 qershor dhe të cilat kanë për qëllim demokratizimin e vendit dhe kthimin e normalitetit”, ka deklaruar për Zhurnal, nënkryetari i Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimi.

Ndryshe, Aleanca për Shqiptarët, e drejtuar nga LR-PDSH dhe RDK ka planifikuar protesta masovike në Shkup gjatë ditës së premte.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *