Home / Lajme / Maqedoni / Bozhinovska: Nuk mund që të vazhdojnë kërcënimet e Zaevit

Bozhinovska: Nuk mund që të vazhdojnë kërcënimet e Zaevit

A mundet që të vazhdoje kërcënimi i Zaevit? Përgjigja ime është Jo. Pasi që gjithçka nga Përzhino, VMRO-DPMNE i realizoi, deklaroi Valentina Bozhinovska, kryetare e Komisionit për marrëdhënie midis bashkësive fetare.

“Kjo nënkuptonte një qeveri teknike ku i dhamë dy ministra, tre zëvendës ministra me të drejt veto. Shumica e përkrahu Prokurorinë Speciale dhe këtu asgjë nuk u pengua rreth saj.

U tërhoq kryeministri, zotëri Nikolla Gruevski, jo 100 ditë para, por 160 ditë para dhe pritem zgjedhje me 24 prill që nuk ndodhën”, deklaroi Bozhinovska.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *