Home / Kryesoret / Demantohen portalet – I burgosuri shqiptarë në Burgun e Shtipit është gjallë dhe mirë.

Demantohen portalet – I burgosuri shqiptarë në Burgun e Shtipit është gjallë dhe mirë.

Ministria e Punëve të Brendëshme e Maqedonisë e ka quajtur spekulim lajmin nëpër portale se ka ndërruar jetë një I burgosur shqiptarë nga fshati Nerashtë në burgun e Shtipit.Sipas Ministrisë së Punëve të Brendëshme një I burgosur ka rëshqitur dhe është lënduar ndërsa më pas është dërguar në spital. Kjo është zyrtare dhe lajmet tjera janë spekulim I mediave, nuk ka asnjë të vdekur në burgun e Shtipit. Ndryshe, familja e 40 vjeçarit SH.Sh nga fshati Nerashtë dukshëm e shqetësuar, është drejtuar në Policinë e Tetovës për të marrë informata rreth rastit në fjalë. Ata janë shprehur të habitur me informacionet që qarkullojnë nëpër portale kinse fam,iljari I tyre ka ndërruar jetë në burgun e Shtipit.Tv Koha

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *