Home / Kryesoret / Deputetët sot do të vendosin për ministrat e vjetër dhe të rinj të BDI-së

Deputetët sot do të vendosin për ministrat e vjetër dhe të rinj të BDI-së

Parlamenti i Republikës së Maqedonisë sot duhet që t`i konstatoje dorëheqjet e ministrave dhe zëvendës ministrave të BDI-së dhe t`i zgjedh ministrat e rinj që mbrëmë i propozoi partia.

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, pas vendimit të partisë për autorizimet e marra, mbrëmë i paraqiti propozimet për ministrat dhe zëvendës ministrat e rinj.

Me 31 mars, kryesia e BDI-së vendosi që të gjithë ministrat dhe zëvendës ministrat të janë dorëheqje të parevokueshme. Atëherë për të gjithë vendimet e ardhshme të partisë për pjesëmarrje në Qeveri u autorizua Ahmet

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *