Home / Lajme / Maqedoni / Dështon takimi në Vjenë

Dështon takimi në Vjenë

Konfirmohet lajmi se takimi i liderëve që ishte i paraparë të mbahet nesër në Vjenë, përfundimisht dështon.

Jo zyrtarisht mësohet se arsyet për dështimin e këtij takimi janë kërkesat e liderit maqedonas, Zoran Zaev, i cili kërkon shtyerjen e zgjedhjeve dhe tërheqjen e vendimit të fundit të Presidentit Ivanov.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *