Home / Lajme / Maqedoni / Dimitriev: Konsultime për ministrat e rinj të BDI-së

Dimitriev: Konsultime për ministrat e rinj të BDI-së

Në rrjedhë janë konsultimet për zgjedhjen e ministrave të rinj, ka thënë kryeministri Emil Dimitriev.

“Kryeministri ka pranuar dorëheqjet e ministrave të BDI-së dhe në pajtueshmëri me procedurën janë dorëzuar në Parlament. E drejtë e BDI-së është cilët njerëz do i tërheq nga pozicioni i ministrave dhe cilët do i përcaktojë dhe deponojë si propozime për ministra dhe për këtë proces vijojnë konsultimet”, ka thënë për “Telma”, Dimitriev.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *