Home / Lajme / Maqedoni / DNEVNIK: Ekspertiza vërtetetoi se biseda mes Ermira Mehmeti dhe Musa Xhaferit është e montuar

DNEVNIK: Ekspertiza vërtetetoi se biseda mes Ermira Mehmeti dhe Musa Xhaferit është e montuar

Gazeta në gjuhën Maqedonase “ Dnevnik” në shkrimin e saj të fundit për përgjimet , shkruan se biseda telefonike mes deputetes Ermira Mehmeti dhe ish zv/ kryeministrit për zbatimin e marrëveshjes së Ohrit Musa Xhaferi është dhënë në ekspertizë dhe analizat kanë treguar se ajo është e montuar.

“Ekspertiza e inçizimeve të bisedës mes Ermira Mehmetit dhe Musa Xhaferit është e montuar dhe e ngjitur” , thonë burime partiake për gazetën Dnevnik.

Ekspertizë të inçizimit është kërkuar të bëjë edhe prokuroria speciale. Sipas shkrimit në këtë gazetë, 70 për qind të materialeve të përgjuara janë për zyrtarë shqiptarë. Burime pariake të BDI-së për këtë gazetë kanë thënë se nga zyrtarë partiak janë kërkuar shumë para vlera e të cilave ka shkuar edhe deri në 500.000 euro

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *