Home / Lajme / Rajon / Dorëzohet në polici Azem Syla

Dorëzohet në polici Azem Syla

Është vetë dorëzuar në Policinë e Kosovës ish-deputeti i PDK-së, Azem Syla në pikën kufitare në mes Kosovës dhe Shqipërisë, përkatësisht në Morinë.

Burime të Indeksonline thonë se Syla është rrugës për në Prokurorinë Speciale të EULEX-it, ku pritet të intervistohet.

Ai dyshohet për tjetërsim pronash në shumë afër 30 milionë euro me disa bashkëpunëtorë të tjerë. Pardje Policia e Kosovës ka marrë një aksion ku ka bastisur edhe shtëpinë e Sylës në Drenas.

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *