Home / Sport / E pabesueshme, kjo ishte pozita e Leicesterit para një viti (FOTO)

E pabesueshme, kjo ishte pozita e Leicesterit para një viti (FOTO)

Leicester City kryeson në Premierligë me 72 pikë nga 33 ndeshje, shtatë më shumë se Tottenham Hotspurs në vendin e dytë.

Por ‘Dhelprat’ ndodheshin në një pozitë krejtësisht ndryshe pas 33 xhiros sezonin e kaluar.

Skuadra e Leicesterit pozicionohej e 17-ta në tabelë pas 33 ndeshjeve, me vetëm 31 pikë të tubuara dhe me golaverazh -16, përcjellë Lajmi.net nga Sky Sports.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *