Home / Kryesoret / Ekstradohet në Maqedoni Zoran Bozhinovski

Ekstradohet në Maqedoni Zoran Bozhinovski

Gazetari maqedonas, Zoran Bozhinoski është ekstraduar në Maqedoni, ka njoftuar Tanjugu i Serbisë, ndërkohë që lajmi u konfirmua edhe nga Ministria e Brendshme e Maqedonisë.
Ministri i Drejtësisë në Serbi, Nikolla Selakoviq e ka nënshkruar vendimin për ekstradimin e Bozhinovskit, menjëherë pasi gjykata ka kryer se janë përmbushur të gjitha shënimet për ekstradimin e tij.

Zoran Bozhanovski është arrestuar dje në Novi Sad, pas flet arrestit të qeverisë së Maqedonisë për rastin ‘Spiun’. Bozhinovski menjëherë është ekstraduar në paraburgim por para tre viteve është lëshuar në liri dhe deri tani ai ka pritur nga qeveria serbe, i cili nuk arriti ta marr vendimin për azil.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *