Home / Lajme / Maqedoni / Fëmijët e BDI-së festojnë me shokët e mahallës si janë bërë ministra

Fëmijët e BDI-së festojnë me shokët e mahallës si janë bërë ministra

Pas caktimit dhe publikimit të emrave të rinj për ministra dhe zëvendës ministra në Qeverinë e Maqedonisë, reagimi i parë i të gjithëve ishte se bëhet fjalë për persona të ri në moshë pa asnjë përvojë politike, ekzekutive dhe profesionale, shkruan Fakte. Të gjithë ata as vetë nuk e kanë ëndërruar se do të ishin të përzgjedhurit e Ali Ahmetit për tu ulur në karriget më me përgjegjësi në shtet.

Disa nga ministrat e ri, ndër të cilët edhe ministri i ekonomisë Driton Kuçi, menjëherë pas përcaktimit nga partia në orët e vonshme të mbremjes festoi me shokët e mahallës postin ministror.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *