Home / Kryesoret / FRODEM i fton qytetarët në pa dëgjueshmëri qytetare

FRODEM i fton qytetarët në pa dëgjueshmëri qytetare

Nëse sot me dhunë shpallen zgjedhjet për me 5 qershor, FRODEM do të ftoj në pa dëgjueshmëri qytetare dhe aktivizim për pengimin e falsifikimit të vullnetit të popullit, transmeton TetovaSot.

FRODEM, ashtu si thuhet në njoftim, do t`i ftoj qytetarët që të mos lejojnë fundosjen financiare dhe futjen borxh të shtetit. Borxhi i vendit ka arritur 64 %.

Fondi pensional është i zbrazët. FRODEM në këtë kuptim do t`i ftoj qytetarët që t`i tërheqin kursimet nga bankat dhe të mos i paguajnë llogaritë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *