Home / Kryesoret / Gazetari maqedonas: Kosovarët luftuan në Kumanovë për para (VIDEO)

Gazetari maqedonas: Kosovarët luftuan në Kumanovë për para (VIDEO)

Mbrëmë, në kudër të emisionit Zona Express me autor Leonard Kerqukin, është transmetuar dokumentari “Kurthi i Kumanovës”; kushtuar betejës dy ditëshe mes disa luftëtarëve nga Kosova dhe forcave policore maqedonase.

Gazetari, Sasho Ordanovski, zbulon detaje shumë interesante për ngjarjen e Kumanovës.

Shikojeni videon për të mësuar më shumë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *