Home / Kryesoret / Georgievski: E kuptova që „bombat“ nuk vijnë nga Verushevski por nga Mijalkovi

Georgievski: E kuptova që „bombat“ nuk vijnë nga Verushevski por nga Mijalkovi

Në analizën e mbrëmshme të 24VEST, kryetari i VMRO-PP, Ljupço Georgievski, ka deklaruar se në fillim të publikimit të “bombave” ka menduar që kjo është vepër e Verushevskit por tani më është e qartë se prapa përgjimit masiv qëndrojnë ish kryeministri Gruevski dhe ish shefi i DSK, Sasho Mijalkov, ka thënë Georgievski.

Georgievski pajtohet me konstatimin e ekspertëve vendor dhe me bashkësinë ndërkombëtare se kryetari Ivanov e ka varrosur Marrëveshjen e Përzhinos.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *