Home / Kryesoret / Gjykata sot do të vendos për pasaportën e Gordana Jankulloskës

Gjykata sot do të vendos për pasaportën e Gordana Jankulloskës

Këshilli Penal i njësisë së Shkupit, sot, sipas paralajmërimeve duhet që të vendos nëse do t`ia konfiskoje pasaportat ish ministres së punëve të brendshme, Gordana Jankulloska, dy shefave të DSK-së dhe një arkivisti nga Drejtoria e Pestë, të gjithë të dyshuar në rastin e Prokurorisë Speciale Publike të quajtur “Fortesa”.

Për të gjithë, Prokuroria Speciale Publike propozoi disa masa të kujdesit edhe një propozim për paraburgim për shefin e Drejtorisë së Pestë, Goran Grujoski, por pas dy tre ditëve të kaluara në burg, ai u lirua me vendim të Këshillit Penal

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *