Home / Kryesoret / Grabar Kitaroviq dhe Pahor do ta vizitojnë kufirin Maqedoni-Greqi

Grabar Kitaroviq dhe Pahor do ta vizitojnë kufirin Maqedoni-Greqi

Presidentët e Sllovenisë dhe të Kroacisë, Borut Pahor dhe Kolinda Grabar Kitaroviq, të cilët qëndrojnë për vizitë në Maqedoni, sot do ta vizitojnë gurin kufitar 59 në kufirin Maqedoni-Greqi.

Dy presidentët pritet të kenë takim edhe me policët e Sllovenisë dhe të Kroacisë, të cilët u ndihmojnë forcave të sigurisë së Maqedonisë, në kufirin Maqedoni-Greqi në përballjen me emigrantët.

Presidentët e Kroacisë dhe të Sllovenisë prej dje qëndrojnë për vizitë në Maqedoni me ftesë të presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov./MIA/

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *