Home / Kryesoret / Gurrët me të cilët ishte sulmuar policia maqedonase

Gurrët me të cilët ishte sulmuar policia maqedonase

Protestuesit të cilët ishin ndaluar të vijnë deri te shtabi i VMRO-DPMN-së, dhunën e përdorën te policët mbi të cilët u hodhën gurrë të shumtë dhe mjete tjera të forta.
Nga klinika për kirurgji “Shën Naum Ohridski” vërtetuan se te ato janë pranuar dy policë të lënduar.
Njëri nga ata ka konfuzion në shpatull, ndërsa tjetri ka lëndim në nyjen e dorës. Policëve ju është dhënë ndihmë mjekësore pas çka janë lëshuar në shërim shtëpiak. Nga spitali informojnë se te ato nuk janë sjellur protestues të lënduar.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *