Home / Lajme / Maqedoni / Hahn, Hovit, Kukan dhe Vajgël, takim urgjent në Bruksel

Hahn, Hovit, Kukan dhe Vajgël, takim urgjent në Bruksel

Komesionari për zgjerim dhe politikë fqinjësore Johanes Hahn mëngjesin e sotëm ka pasur takim urgjent me ndërmjetësuesit e Marrëveshjes së Përzhinos, euro-deputetët Riçard Hovit, Ivo Vajgël dhe Edvard Kukan, pas vendimoit të djeshëm të presidentit Ivanov që të ndërpres proceset gjyqësore kundër liderëve politik.

Informacionin për takimin e njoftoi Riçard Hovit nëpërmjet llogaris së tij në twitter, ku përpos fotografisë nga takimi ka shkruar se së shpejti do të ketë komunikatë nga takimi.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *