Home / Kryesoret / Han: Kriza mund të zgjidhjet vetëm politikisht, jo me dhunë

Han: Kriza mund të zgjidhjet vetëm politikisht, jo me dhunë

Kriza mund të zgjidhet vetëm me mjete politike e jo me dhunë, rekomandoi në profilin e tij në Tuitter eurokomisari për zgjerim Johanes Han.

“I bëj thirrje të gjitha partive politike dhe qytetarëve që të distancohen nga aktet e dhunshme. Kriza mund të zgjidhet vetëm me mjete politike. Përgjegjësi e politikanëve është që të kthehen në tryezën e negociatave”, thotë Han pas protestave të mbrëmshme lidhur me vendimin e presidentit Gjorge Ivanov për ndërprerjen e përgjithshme të të gjitha procedurave kundër politikanëve dhe bashkëpunëtorëve të tij për rastin lidhur me përgjimet e paligjshme.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *