Home / Lajme / Maqedoni / Ish-studentët e Ivanovit peticion për dorëheqjen e tij

Ish-studentët e Ivanovit peticion për dorëheqjen e tij

Ish studentët e Presidentit Gjorge Ivanov pas vendimit të tij skandaloz për falje të përgjithshme, kanë nënshkruar një peticion për dorëheqjen e tij:

“Ne, ish student të Fakultetit Juridik” Justiniani I “, të cilët në lëndët: Teoria Politike, Teoritë politike bashkëkohore, Shoqëria Civile, dhe madje edhe Informatikë, për profesor ne kishim Gjorge Ivanov, kërkojmë që Ivanovi të japë dorëheqjen nga President i Republikës së Maqedonisë, transmeton TetovaSot.

Kërkesa jonë është shprehje e zhgënjimit që të sfidojë vendimin e djeshëm nga Ivanov, aktin e përgjithshëm për të pezulluar të gjitha procedurat penale kundër individëve nga qeveria dhe opozita, transmeton TetovaSot.

Për ne, ish-studentët e tij është një turp që profesor i cili na mësoi bazat e teorive politike dhe rëndësinë e shoqërisë civile sot është ai që ka shkelur të gjitha parimet për të cilat ai ka studiuar dhe vendimi i tij varrosi demokracinë dhe sundimin e ligjit në shtet!

Profesori i cili në paraqitjen e tij të parë si mësimdhënies për të gjithë studentët e shkencave politike tradicionalisht ka filluar me fjalinë: “Dallimi në mes të një politologut dhe politikanit është si në mes të një kriminologit dhe kriminelit”, për vendimin që të falë, për fat të keq, e kanë dëshmuar se ai në fakt nuk ka bërë një ndryshim “, thuhet në peticion.

Të gjithë ish-studentët të cilët mbështesin këtë kërkesë mund të nënshkruhen në këtë PETICION.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *