Home / Lajme / Maqedoni / Ivanov e hap zemrën, amniston edhe qytetarë nga Izraeli, por nuk amniston shqiptarët e rastit “Sopot”

Ivanov e hap zemrën, amniston edhe qytetarë nga Izraeli, por nuk amniston shqiptarët e rastit “Sopot”

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov bëhet zemërgjër, përveç politikanëve nga Maqedonia ai shkon aq large saqë amneston edhe qytetarë nga Izraeli. Bëhet fjalë për personin Haim Hakini nga shteti i Izraelit, shkruan Zhurnal.

Ndryshe në njërën nga bombat e Zevit dëgjohet qartë se si ish shefi i shërbimit sekret maqedonas, Sasho Mijallkov, bisedon me Haim Hakinin në lidhje me një aparaturë për të përgjuar qytetarët e Maqedonisë. Në këtë bisedë flitet se aparatura e përgjimit do të vjen nga një firmë prej Izraelit dhe kapë vlerën mbi 10 milion euro, ndërsa tani për shkak se kjo firmë do të siguron këta paisje, atëherë kjo firmë nga Izraeli duhet ti jep “ryshfet” Sasho Mijallkovit.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *