Home / Lajme / Maqedoni / Ivanov është “naiv”, andaj Vanhojt i ofron ndihmë falas!

Ivanov është “naiv”, andaj Vanhojt i ofron ndihmë falas!

Eskperti bleg, Piter Vanhojt, shprehë gatishmëri publike që ti ndihmoj Presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov në lidhje me vendimin e fundit skandaloz, ku ai kërkoi që të amnestohen mbi 50 politikan të VMRO-DPMNE-së për vepra kriminele. Në rrjetin social Twiter, Vanhojt mes tjerash shkruan: “Z.President zgjidhja është shumë e thjeshtë, më lejoni që tju ndihmojë”, shkruan eksperti belg, Vanhojt.

Ndryshe, Presidenti Ivanov me vendimin e fundit ka tronditur BE-në dhe SHBA-në, për shkak se vendosi që ti falë dhjetra kriminel të VMRO-DPMNE-së, të cilët në vend që të jenë në burgjet e Idrizovës, ata gjenden në fushatat parazgjedhore duke promovuar politika.

Vendimin e Ivanovit për falje të kriminelëve nuk e ka bërë asnjë president në shtetet e Afrikës dhe Mongolisë, mirëpo Ivanov është demokrat dhe e dinë se çka bënë, por me siguri se këtë e bënë nën presion të Mijallkovit dhe Gruevskit

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *