Home / Lajme / Maqedoni / Ivanovi ka haruar ti falë Ali Ahmetin dhe Musa Xhaferin për rastin ”Maxhar Telekom”

Ivanovi ka haruar ti falë Ali Ahmetin dhe Musa Xhaferin për rastin ”Maxhar Telekom”

Presidenti i Maqedonisë Gjeorge Ivanov sot spalli listën me emëra të politikanëve të cilët i ka falur për raste të ndryshme. Ivanovi ka falur ish-kryeministrin Nikolla Gruevski, Gordana Jankullovskën, Mile Janakievskin, Zoran Zaev, Martin Portugjer, Sasho Mijallkov, Goran Grujevskin dhe shum politikan tjerë.

Por Ivanovi si duket ka haruar që ta fal Kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmetin dhe ish Zv.Kryeministrin Musa Xhaferin të cilët akuzohen për rastin Maxhar Telekom.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *