Home / Lajme / Maqedoni / Jankullovska thirrje për mobilizim për kundërprotesta

Jankullovska thirrje për mobilizim për kundërprotesta

Ish ministrja e policisë, Gprdana Jankullovska kërkon që urgjentisht i gjithë populli në Maqedoni të ngritet në këmbë me qëllim që Maqedonia të mbrohet dhe ti jepet fund krizës politike.

Ajo kërkon që qytetarët përmes kundër-protestave masovike të përshpejtojnë mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare dhe asesi mos të lejohet shtyrja e zgjedhjeve nga termini i paraparë më 5 qershor.

Jankullovska jep edhe arye konkrete, se shtyrja e zgjedhjeve në Maqedoni, mund të thellon edhe më shumë krizën politike e cila e ka kapluar vendin më shumë se një vit. Ajo këtë e ilustron përmes një broshure propagandistike me titull “Populli është duke u zgjuar”, transmeton Zhurnal.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *