Home / Kryesoret / Jolevski në mbledhjen ministrore në Vjenë

Jolevski në mbledhjen ministrore në Vjenë

Ministri i Mbrojtjes i Maqedonisë, Zoran Jolevski do të marrë pjsë në mbledhjen ministrore të Bashkëpunimit mbrojtës qendror-evropian, që do të mbahet sot në Vjenë, Austri.

Në mbledhje ministrat e mbrojtjes të Maqedonisë, Austrisë, Çekisë, Kroacisë, Hungarisë, Malit të Zi, Serbisë, Sllovenisë dhe Sllovakisë do të bisedojnë për krizën e refugjatëve, e cila e ka përfshirë Evropën, gjendjen e rutës ballkanike, si dhe mundësitë për bashkëpunim të shteteve nga kjo rutë, kumtoi Ministria e Mbrojtjes.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *