Home / Lajme / Maqedoni / Kërkohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga pozita e kryetarit në VMRO-DPMNE

Kërkohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga pozita e kryetarit në VMRO-DPMNE

Forumi i Patriotëve Mendjelirë kërkon që Nikolla Gruevski të jap dorëheqje menjëherë nga partia. Sipas këtij Forumi, ai e ka prishur kredibilitetin politik të partisë.

“Për shkak të prishjes së kredibilitetit politik, normave etike të sjelljes dhe për shkak të rrezikimit të interesave të partisë, dhe me këtë edhe të shtetit, Kryetari i partisë, Nikolla Gruevski, menjëherë të jap dorëheqje nga funksioni, pa të drejtën e rizgjedhjes.

Njashtu, anëtarët e Komitetit Qendror menjëherë të japin dorëheqje”, thuhet ndërmjet tjerash në reagimin e këtij Forumi.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *