Home / Lajme / Maqedoni / LAJM I FUNDIT/ BDI do të propozojë ministra të rinj!

LAJM I FUNDIT/ BDI do të propozojë ministra të rinj!

Pas dorëheqjeve të ministrave të deritanishëm, BDI do të propozojë ministra të rinj në qeveri, njoftojnë burime partiake.
“Vendimi përfundimtar i mbetet kryetarit të partisë Ali Ahmeti. propozimi i ministrave të rinj është njëri nga variantet. Nëse vendosim të propozojmë ministra tjerë, nuk do të propozohet asnjëri prej ministrave të deritanishëm”, thonë për “Lajm”, burime të larta partiake në BDI.
Të njëjtat burime garantojnë se zgjedhjet do të mbahen më 5 qershor.
“Zgjedhje më 5 qershor do të ketë dhe BDI do të shkojë në zgjedhje”, ka deklaruar për “24 Vesti” një burim tjetër nga BDI.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *