Home / Kryesoret / Lëshohen nga paraburgimi Grujoski dhe Kostovski

Lëshohen nga paraburgimi Grujoski dhe Kostovski

Zvonko Kostovski, i punësuar në MPB, i akuzuar për spiunim dhe incizim të jashtëligjshme në rastin “Puç” dhe Goran Grujoski, eprorë në Drejtorinë e pestë për të cilin Prokuroria Speciale Publike ka kërkuar paraburgim, mbrëmë janë lëshuar nga paraburgimi, shkruan Plusinfo.

Gjatë ditës së djeshme Gjorge Ivanov njoftoi se ka sjell vendim për të falur personat ndaj të cilëve është nisur hetim dhe janë ngritur akuza si dhe një politikanë I cili është në burg.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *