Home / Kryesoret / Lëvizja Uniteti përkrah t protestën eopozitës shqiptare nesër në Shkup

Lëvizja Uniteti përkrah t protestën eopozitës shqiptare nesër në Shkup

Lëvizja Uniteti, bashkim vullnetar i shoqatave joqeveritare shqiptare, intelektualëve të pavarur dhe aktivistëve tjerë të shoqërisë civile, i jep përkrahje të plotë dhe pakushtëzuar protestës së opozitës së bashkuar shqiptare nesër në Shkup.

Ishte momenti i fundit që subjektet politike dhe civile shqiptare të bëhen bashkë dhe te ngrisin zërin e arsyes ndaj anashkalimit të interesit shqiptar në krizën e fundit politike që ka kapluar vëndin.

Apelojmë tek qytetarët për një pjesëmarje sa më të madhe dhe të kulturuar.

Gjithë bashkë nesër për ti thënë:

JO diskriminimit, jo anashkalimit, jo mospërfshirjes

Shqiptarët bashkë për të drejtat e tyre, për dinjitet

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *