Home / Sport / Liga e Kampionëve,ndodhi diçka e çuditshme të gjith fituan me rezultat 3-2

Liga e Kampionëve,ndodhi diçka e çuditshme të gjith fituan me rezultat 3-2

Liga e Kampionëve ka mësuar emrat e katër gjysmëfinalistëve.
Real Madrid, Manchester City, Bayern Munich dhe Atletico Madrid janë kualifikuar në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Por, i çuditshëm është fakti se secili prej tyre siguroi kualifikimin pas fitores me rezultat të përgjithshëm 3:2.

Reali në ndeshjen e parë u mposht 2:0 nga Wolfsburg, ndërsa fitoi në Bernabeu 3:0 për t’u kualifikuar me rezultat të përgjithshëm 3:2.

Manchester City barazoi 2:2 në udhëtim me PSG’në, ndërsa në Etihad Stadium fitoi 1:0, për t’u kualifikuar me rezultat të përgjithshëm 3:2.

Bayern Munich fitoi 1:0 në Allianz Arena, për të barazuar 2:2 me Benfican në udhëtim dhe për t’u kualifikuar me rezultat të përgjithshëm 3:2.

Në fund Atletico Madrid humbi në ndeshjen e parë me rezultat 2:1 nga Barcelona, por fitoi në stadiumin e saj 2:0 për të kaluar në gjysmëfinale me rezultat të përgjithshëm 3:2.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *