Home / Kryesoret / LSDM është e gatshme për zgjedhje në çdo moment

LSDM është e gatshme për zgjedhje në çdo moment

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, i shoqëruar nga sekretari i përgjithshëm i LSDM-së dhe ministër i punëve të brendshme, Oliver Spasovski kanë pasur takime me partnerët e opozitës së bashkuar,.

“LSDM dhe partnerët e koalicionit njëzëri erdhën në përfundim se janë të përgatitur për zgjedhje në secilin moment ku ekziston një bindje se thellë se ndryshime do të ndodhin, por se është obligim i të gjitha institucioneve dhe subjekteve politike në Maqedoni që të zbatohen zgjedhje të lira dhe rregullare”, thuhet në njoftimin e LSDM-së.

LSDM dhe partnerët e koalicionit presin një vlerësim real nga Komisioni Shtetëror Zgjedhor i cili, ashtu si thuan, e ka përgjegjësinë për një Listë të besueshme zgjedhore.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *